6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ЛУДИЛО: Антиваксери масовно играат оро сред Београд (видео)

Поголема група граѓани кои се противат епидемиолошките мерки вечерва повторно заиграле оро околу споменикот на Стефан Немања на Савски плоштад.

На социјалните мрежи се појави снимка на група луѓе кои со тактови на Ужичко коло играат околу споменикот.

Забележано е дека не одржуваат дистанца и дека скоро никој од нив не носи маска.

На тој начин уште еднаш плукнале на медицинските работници кои 24 часа на ден се на првата линија на фронтот, но и на очи на осум илјади граѓани во ковид болниците ширум Србија, кои се борат за живот.

видеото тука.

Во изминатите 24 часа, починале 38 заболени, а забележани се и 4.133 нови случаи на заразени. Од почеток на пандемијата од последица на ковид починале 5.422 лица.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести