8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДРАМА: МИЛАН СТАНКОВИЌ РАСПУКА ПО МЕДИУМИТЕ И ГИ ПОДДРЖА АНТИВАКСЕРИТЕ – Колегите збунети! (фото)

Милан Станковиќ, кому изгледа дека пеењето му станало секундарно занимање, не престанува да ги шокира своите следбеници на Твитер со твитови во кои изнесува бизарни теории на заговор и антивакцински ставови.

Милан неодамна изнел низа чудни ставови во кои изнел бизарни теории за починатиот легендарен глумец Власта Валисављевиќ. Но тука не запрел. Станковиќ сега дал подршка на Дарко Митровиќ, водител на емисијата “Ментално заглибавање“ кој дал отказ во програма во живо.

– Подршка за Дарко Митровиќ и сите борци против цензура! Информацииите од мејнстрим медиуми се најобично дилигирано хипнотизирање. Сите знаете дека тоа не извот на вистини, не бидете глувци…

“Што се случува со Милан?!“, “Можели некој него да му помогне“, “Ова не е лице кое го познавам“, се само дел од коментарите кои се вртат меѓу колеги пејачи после неговите чудни твитови.

Станковиќ секогаш објавува твитови во кои користи големи букви, тоа делува како да вика.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести