8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВЕЧНА ДИЛЕМА: Кој е повешт во кревет, помладите или постарите жени !?

Кога жените стануваа подобри во кревет. Дали како помлади или кога ќе почнат да стареат, одговара сексологот и автор на книги поврзани со оваа тематика, Трејси Кокс, која тврди дека жените се подобри љубовници како што изиминуваат годините.

Според неа мажите не се грижат за возраста, туку тоа што ги привлекува е изгледот.

Резултатите од ова истражување ги објави и „Дејли меил“, а во нив се наведува дека мажите навистина не се грижат за возраста на жената и дека внимаваат првенствено на изгледот.

Кокс заклучува дека жените стануваат подобри љубовници со возраста затоа што точно знаат што прават, а тоа може да се припише на искуството.

– Лесно ја преземаат главната улога, не брзаат, гласно кажуваат што сакаат, самоуверени се и не им е непријатно да даваат упатства, вели таа.

За време на истражувањето, група од 20 анкетирани маж  и избрале фотографија на жена во четириесеттите години, наведувајќи дека им е најпривлечна, иако меѓу фотографиите имало и слики на многу помлади жени.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести