14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите и поради тоа работата страда. Нервозни сте поради тоа што работите не се одвиваат како што сакате. Заинтересирани сте за влегување во врска иако тоа значи формирање на љубовен триаголник. Напнати се.

БИК

Задоволни сте од стабилната работна ситуација. Атмосферата е работна, но и опуштена. Се чувствувате добро во бракот. Брачниот партнер ви пружа она што ви треба, а тоа е сигурност. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Добро сте се подготвиле за состанок, и со многу оптимизам заминувате на службен пат. Постигнувате успех. Презадоволни сте од односот со партнерот и често му ги покажувате емоциите. Напнати сте. Потребно е да се опуштите.

РАК

Работата се одвива на вообичаен начин. Имате впечаток дека дошло време да го осовремените работниот процес. Вашиот однос кон саканата личност е заштитнички, но и посесивен во исто време. Стабилно здравје.

ЛАВ

На работа работите не се одвиваат онака како сакате. Ве очекува неуспех и пад на расположението. Се чувствувате осамено, потребна ви е врска. Но, никој не ви се допаѓа. Физички добро, психолошки сте во минус.

ДЕВИЦА

На работа ве очекуваат тешкотии кои нема да успеете да ги решите. Ве нервира што вашите обиди да го решите проблемот, не даваат резултати. Не само што не сте расположени за средба со партнерот, туку сте непријатни кон него. Нервите се чувствителни.

ВАГА

На работа ви се случуваат само убави работи. Работата се одвива регуларно, а флерт со колега (колешка) ви годи. Импулсивни сте, и прекинувате врска со партнерот, а за тоа не сте размислиле одамна. Се чувствувате лошо поради тоа. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Односот со колегите не е задоволувачки. Резултатите од работата се под секое очекување. Тоа предизвикува нервоза. На партнерот пробувате да му објасните што е проблематично на работа, но не ја добивате поддршката. Нервозни сте.

СТРЕЛЕ

Уживате на работа. Што се однесува до обврските, ги одработувате регуларно. Добро сте расположени и носите добри вибрации. Имате впечаток дека врската ве загушува. Сакате да комуницирате со други луѓе. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

На погрешен начин се соочувате со многуте обврски. Работите повеќе работи истовремено, и правите грешки на сите страни. Врската одлично се развива. Имате впечаток дека на саканата личност секогаш може да сметате. Напнати сте.

ВОДОЛИЈА

На работа ве очекуваат големи проблеми и нервози поради што во афект може да дадете отказ. Не сте заинтересирани за да се видите со партнерот (партнерката) и го одбивате предлогот да се видите. Тој (таа) се прашува што е проблемот. Нервозни сте.

РИБИ

Ситуацијата на работа не може да биде подобра: работните обврски ги одработувате регуларно, со колегите добро се сложувате и атмосферата е работна и пријатна. Ве очекува караница со партнерот и раскинувате. Солидно здравје.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести