6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Кривична пријава за сопственик на угостителски објект, работел по дозволеното време

На 06.03.2021 година во 21.30 часот,при контрола на угостителски објекти,полициски службеници од СВР Куманово констатирале дека угостителски објект на улицата “Октомвриска револуција” работи по дозволеното време. Во објектот биле затекнати двајца гости,поради што на сопственикот на угостителскиот објект ќе му биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести