7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Ако се занимивате со приватен бизнис, одлучувате официјално да прекинете со работа поради лошата ситуација. Односот со брачниот партнер е стабилен, иако и вие сте фокусирани на своите проблеми,а не и на партнерот. Притисокот варира.

БИК

Добивате нова понуда. Не сте сигурни дали да ја прифатите, бидејќи сегашната работа ви одговара. Брачниот однос е стабилен. Партнерот има сериозни проблеми на кои е повеќе фокусиран, додека вие му пружате поддршка. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте како се развива работата. Ве очекува краток службен пат на кој ќе бидете успешни. Брачниот партнер и натаму е во мрачна фаза за која немате нерви, па се фокусирате на дружбата со пријателите. Стабилно здравје.

РАК

Целосно сте демотивирани од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека нитшо не може да напрвите за да промените нешто. Односот со брачниот партнер стигнал до крај. Другата страна ви предлага да се разделите. Психолошки сте во пад.

ЛАВ

Работата стои во место. Имате впечаток дека никогаш не сте биле во ваква криза. Сте останале без самодоверба. Минувате низ кризен брачен период. Ниту вие, ниту другата страна не сака да попушти и да го подобри односот. Ве очекуваат проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Упорни сте во решавање на проблемите, но конкретни резултати нема. Немате идеја што повеќе да направите за да ја подигнете работата. Раскинувате со парнтерот. Долго сте биле незадоволни од врската и сега одлучувате да завршите со тоа. Не сте расположени.

ВАГА

Работата нормално ви се одвива. Прилично сте креативни, така што смислувате нови планови кои ќе придонесат за подобри финансии. Односот со брачниот партнер е ист. Партнерот минува низ кризен период врзан за кариерата и тука ништо конкретно не може да помогнете. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работата стагнира и вие немате намера да вложувате напор во работата, затоа што не очекувате никакви резултати. Односот со брачниот партнер е стабилен. Многу ви значи неговата поддршка за вас во тешките моменти. Циркулацијата е лоша.

СТРЕЛЕЦ

Работата нормално се одвива. Имате некои нови идеи на кои работите. Единствено сте незадоволни од финансиите. Емотивната врска нормално се развива. Партнерот е емотивно стабилен и врската ја гледа како перспектива. Можни проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Финансиската ситуација е катастрофална. Многу сте загрижени поради недостаток на пари. Фокусирани сте првенствено на подобрување на финансиите. Имате симпатија, но поради проблемите на други полиња, не покажувате отворен интерес за врска. Проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

Работата стагнира и тоа ве загрижува. На работа ве очекуваат проблеми кои не успевате да ги решите. Неповолен период за љубов. Односот со брачниот партнер е полн со предизвици кои никако не ги надминувате. Нервите се чувствителни.

РИБИ

Имате впечаток дека никогаш не сте минувале низ полош период на работа. Ве плаши можноста за добивање отказ. Врската минува низ тежок период и вие ја прекинувате. Тешко ви е, иако сте свесни дека крајот бил неминовен. Чувајте го срцето.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести