Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Потресната исповед на актерката:Додека Мика ги силувал ученичките ги терал да ги кажуваат Десетте Божји заповеди

Потресната исповед на актерката Милена Радуловиќ, која по девет години силување, реши да проговори и да открие дека е жртва на Алексиќ, ги натера другите девојки да ги раскажат своите страшни искуства што ги преживеале во училиштето на Мика.

Според извор од истрагата, една од силуваните девојки, која сакала да остане анонимна, изјавила дека Алексиќ барал орално да ги задоволува сите, со изговор дека тоа ги буди највисоките емоции потребни за секоја актерка, но исто така им рекол дека мораат да „пијат хормони за раст за нивните гради да растат“, објави СД.

– Тој секогаш ми ги соблекуваше гаќичките со забите, а пред самиот чин на силување, морав да ги кажам Десетте Божји заповеди. Кога ќе завршише, тој ќе ми кажеше дека штотуку се собрав со Бог – дел од признанието на една од злоставуваните девојки.

Осомничените се товарат, во периодот од 2008 до 2020 година, за сторени 8 кривични дела силување од член 178 од Кривичниот законик и 7 кривични дела неовластено сексуално дело на штета на 6 повредени страни, од кои една од жртвите е малолетник.

За време на испрашувањето, осомничениот негирал дека сторил кривични дела за кои се товари.

По сослушувањето, Мики Алексиќ беше притворен до 30 дена.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Балкан

На социјалните мрежи се појави никогаш досега објавена фотографија од синовите на Аркан, Војин Ражнатовиќ, како во раце го држи бебето Вељко. Направена е...

Македонија

На 15.01.2021 во 21.50 часот, по претходно добиени сознанија, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во објект за компјутерски игри на ул.„Владимир Назор“...