7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

САДАМ ХУСЕИН БИЛ СТРОГ И КАКО ТАТКО – Го казнил својот син со палење на колекцијата луксузни автомобили

Садам Хусеин го држеше Ирак под строга контрола, но имаше големи проблеми со неговиот син Удај.

Детето кое пораснало во луксуз и моќ, имало постојана желба за скапи автомобили, a богатиот татко немал проблем да ги исполни неговите барања.

Но, со текот на времето, Удај започнал да има нервни кризи. Стана толку опасен што во тепачката уби шест чувари и сериозно го повреди полубратот на татко му.

Поради оваа причина, Хусеин му ја запалил неговата колекција со автомобили, меѓу кои имаше Ролс-Ројс, Ферари и Порше. Сепак, со текот на времето, Удај продолжи да купува автомобили,  два од кои можете да ги видите на сликата подолу.
 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести