12.8 C
Skopje
среда, јануари 18, 2023

Русинките се најубави, но фатални – Еве зошто

Тие се природно убави, обично русокоси  и/или синооки, беспрекорно нашминкани, затегнати, привлечни и заводливи. Тие се насмевнуваат на секој маж што ќе го сретнат, без оглед на својата или нивната возраст, и сметаат дека тоа е – убаво воспитување. Врвни домаќинки, грижливи мајки, посветени и прилично скромни сопруги, вредни и успешни во бизнисот, жени кои ги оставаат мажите без здив… Тие се мажат богато и се разведуваат уште побогати.

Со еден збор – Русинки.

Манекенката Наталија Воднианова беше во центарот на вниманието на светската јавност, затоа што му рече „судбоносно да“ на Антоан Арно, син на француски милијардер и трет најбогат човек на светот. Нејзиниот прв богат брак резултираше со богат развод, како што се очекуваше, а второто „сè додека смртта не нè раздели“ не го изговори со сиромашен, од кој, ако престане љубовта, таа нема да има што да му земе како „спомен“. Пред да разменат брачни завети со Антоан, тие добија две деца, што на долг рок може да и обезбеди астрономска алиментација и повеќе од удобен живот, ако не дај Боже, нешто не тргне наопаку во нивниот брак.

Ирина Маландина, втората сопруга на рускиот милијардер Роман Абрамович, очигледно беше свесна за тоа. Тие се запознаа додека таа работеше како стјуардеса во национална авиокомпанија, откако избега од голема сиромаштија; втората г-ѓа Абрамович го изгубила својот татко во втората година од нејзиниот живот и пораснала со нејзината мајка во руско село. Стапувајќи во брак со сопственикот на фудбалскиот клуб Челзи, таа „го сврте натпреварот“; започна да живее во луксуз, роди пет деца, се занимавала со бизнис и се разведе по 16 години брак.

Причината за разводот била љубовната врска на нејзиниот „палав“ сопруг со Даша Жукова, ќерка на рускиот олигарх Александар Жуков. Роман Абрамович и плати на Ирина 300 милиони долари за неговата слобода, додека со Даша, поминал многу поскапо, но бројката за излегување од „златниот кафез“ никогаш не беше обелоденета.

Елена Риболовљева е исто така една од фаталните Русинки кои скапо го наплатија распадот на бракот кој траеше 24 години. Таа доби неверојатни 4,5 милијарди долари од рускиот тајкун Дмитриј, татко на нејзините две деца и сопственик на францускиот фудбалски тим Монако.

Зошто Русинките се толку фатални за (богатиот) машки пол и што всушност ги крева на пиедесталот на најпосакуваните жени во светот?

Тие се љубезни со мажите

Русинките се љубезни и пријатни за мажите, но иако се претежно многу привлечни, има малку шанси да најдат сопруг меѓу своите сонародници. Предрасудата е дека Русинките стапуваат во брак само за да избегаат од земјата; тие повеќе би сакале да живеат во татковината со сопруг кој е странец.

Сепак, ако Русинката е премногу привлечна, таа ќе инсистира да го има Аполон покрај себе. Или богаташот.

Нивното семејство е на прво место

Пред да се согласи да се омажи, секоја Русинка ќе инсистира поголемиот дел од времето да го поминете заедно со нејзините родители, браќа, сестри, баби, дедовци и остатокот од семејството. За Русинките, семејството е на врвот на листата на приоритети, тие се многу традиционални во тој поглед и нема да ви простат ако кажете нешто грдо за некого од нејзиното непосредно опкружување.

Русинките се одлични домаќинки и готвачи, а во исто време ги учат да работат и да заработуваат пари; ретко која од нив се согласува да биде домаќинка што одгледува деца.

Поделбата на работите на „машки“ и „жени“ е строго дефинирана

Мажите кои создаваат семејство со Русинки никогаш нема да чуваат деца, да готват и да ја чистат куќата. Но, ако понудат да го сторат тоа, нивните жени ќе бидат неизмерно благодарни.

Поделбата на работните места на „машки“ и „женски“ во Русија е приближно иста како и кај нас, а тоа е она што ги привлекува мажите да изберат Русинка за свој животен партнер.

Очекуваат мажите секогаш да ја плаќаат сметката

Кога и каде и да излезете со Русинка, сметајте на вас дека ќе ја платите сметката, но и  мажите кои се држат до манири, никогаш нема да дозволат ниту дама да плати пијалок или вечера.

Секогаш изгледаат како да се на модна писта

Дури и ако мора да трча до продавницата за ситница, Русинката ќе скокне во целост – ќе облече фустан, ќе облече сандали со потпетици и ќе се нашминка како да оди на љубовен состанок. Русинките се обидуваат да изгледаат најдобро во секое време, тоа е во нивната крв.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img