Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Кога Червар вели дека Хрватите не се подготвени што останува за Македонија

По триумфот на Хрватска на дуелот против Ангола од 28022, прв за избраниците на Лино Червар на овој Мундијал, искусниот стратег даде интересна изјава.

Овие денови се изначитавме бројни забелешки за неподготвеноста на Македонија, но читајќи ја изјавата на Червар можеме да заклучиме дека нема простор за критики. Кога една Хрватска признава дека не е во најдобро светло, тогаш како Македонија да блеска кога за 24 часа се спакува и замина за Египет.

„Не треба да славиме. Имаше добри моменти, покажавме поголема желба од претходниот меч. На ова првенство постојат два вида на репрезентации, оние кои не беа во изолација и оние кои тренираа цела година. Имавме проблем со подготовките, не сме подготвени добро. Русите и Словенците летаат бидејќи ги играа своите првенства, а ние не.

Хрватска покажа која е во Стокхлом и во Австрија, ова е супа. ИХФ направи добра работа што се одлучи за 32 учеснички и испрати порака до луѓето дека мора да се оди понатаму.

Каков да биде квалитетот на репрезентациите, дел два дена пред стартот на СП дознаа дека ќе учествуваат, па бараа авиони на 20 часа пред да почне за да стигнат во Каиро“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...