Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПРОБА ДА СЕ ТРКА СО КОЊИ – ДОБИ НОКАУТ ШТО НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВИ (видео)

„Исплашен“ коњ удрил човек и го фрли од моторот додека се обидувал да помине низ воените коњи во близина на  „Hyde Park“ во Лондон.

Според странските медиуми, нетрпеливиот возач со моторот се обидел да ја претица групата на коњи додека истата поминувала по улицата.


Но, обидот ва возачот да заштеди време помина многу лошо кога од звукот на моторот се исплаши еден од коњите кој го удри и го фрли од моторот.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...