Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТЛОТО ПОД БАЛКАНОТ НИКАКО ДА СЕ СМИРИ , УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС

Земјотресите не престануваат да погодуваат земји од регионот и целиот Балкан.

Земјотрес со јачина од 3.3 степени по Рихтер, ја погоди вечерва Грција.

Како што се наведува, земјотресот се почуствувал на островот Аргостолион.

Исто така, како што наведува ЕМСЦ сајтот, за време на вечерта забележан е уште еден силен потрес од 5,2 степени.

Инаку, во предходните два дена, тлото на Грција и Турција не мирувало, со што во Анкара е забележан силен земјотрес со јачина од 4,2 степени.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...