Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве какви мажи бараат жените – овие седум работи се клучни!

Во денешно време многу  погрешно се толкува прашањето што бараат жените од мажите. Затоа за да може мажот да привлече жена, тој не треба да има добро градено тело или скап автомобил, туку едноставни работи кои немаат никаква врска со физичкиот изглед.

Еве седум работи што жените ги сметаат за привлечни кај мажите:

1. Сила

Без разлика дали сакаат да признаат или не, жените секогаш ќе бидат воодушевени од силата на мажите. Не станува збор само за дефинирани мускули, туку за какво било дејство што дава некаков вид на сила.

2. Самодоверба

Оваа одлика е клучен фактор на привлекување, затоа што ако некој има лошо мислење за себе, тој нема да може да се претстави во добро светло пред другите. Маж кој е свесен за своите доблести и маани, знае како да се однесува кон луѓето и остава добар впечаток, а тоа е секогаш привлечно за жените.

3. Ранливост

За разлика од силата и ставот, кои повеќе би се припишувале на карактеристиките на т.н. алфа маж, ранливоста е делот што жената кај мажот го бара за себе, односно како таа замислува да се однесува спрема неа емоционално и перцептивно. Човек кој сака деца, животни и луѓе е некој што има чувства и не се срами да ги покаже.

4. Хумор

Човек кој знае да ги насмее луѓето околу него, а особено жената што ја сака, е исклучително ценет во очите на неговата избраничка.

5. Интелигенција

Никој не е способен за сè, но кога мажот особено разбира одреден свет или страсно зборува за својата работа, тоа секогаш предизвикува интерес кај другиот пол.

6. Комплименти

Човек на кој не му е пријатно да дава комплименти, да испраќа порака, да се смее палаво, да се бакнува страсно – е оној кој знае како да преземе иницијатива, и секогаш изгледа привлечно затоа што покажува самодоверба без страв од одбивање.

7. Привлечен за другите

Иако многу жени не би признале, секогаш е привлечно да имате маж покрај вас за кого многу други жени сметаат дека е убав. Ова ги потврдува неговите квалитети, а исто така создава доза на натпреварувачки дух што може да биде возбудливо.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...

Забава

Ана Кораќ е позната по тоа што сака да се појавува во жешки изданија на социјалните мрежжи. Поранешната учесничка во реалити шоуто Задруга се...