Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НАЈСТАРАТА ЖЕНА ВО СВЕТОТ ПРОСЛАВИ 118ти РОДЕНДЕН: “Планирам да бидам жива и здрава барем до 120 година”

Таа гордо ја носи титулата најстара жива личност на светот.

Кејн Танака, Јапонка, која според Гинисовата книга на рекорди е најстарата жива личност, денес наполни 118 години. Танака е родена на 2 јануари 1903 година и својот прекрасен ден го прослави во дом за стари лица во Фокуока, Јапонија, каде живее во последните неколку години.

Kane Tanaka

Таа го прослави својот роденден весело, плескајќи со рацете и не симнувајќи насмевка од лицето, а на новинарите им рече дека планира да биде жива и здрава барем до нејзиниот 120-ти роденден.

Kane Tanaka

Таа е во одлична здравствена состојба, вежба секој ден, јаде три пати на ден, а во моментот единствено жалење е што не може да ги види своите најблиски на нејзиниот роденден, поради мерките за контрола на вирусот корона.

најчитани вести

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...