Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

КОРОНА ЗАБАВА : Шпанската полиција прекина нелегална забава во хангар во близина на Барселона, која траеше повеќе од 40 часа

Шпанската полиција прекина нелегална забава во хангар во близина на Барселона, која траеше повеќе од 40 часа.

На забавата по повод новогодишната ноќ присуствуваа околу 200 луѓе, а се одржа во селото Линарс дел Валес. Десетици луѓе продолжија да слават и денес, а некои одбија да заминат и ја навредуваа полицијата кога пристигна на самото место, пренесува Ројтерс.

Уапсени се тројца организатори на забавата, објави каталонската полиција на Twitter, наведувајќи дека уапсените, како и другите кои биле на забавата, се соочуваат со парична казна од 3.000 до 600.000 евра.

Освен во Шпанија, имаше и нелегални забави во Франција, каде полицијата ја прекина новогодишната забава на северозападот на земјата, на која присуствуваа околу 2.500 луѓе.

најчитани вести

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...