Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕВООБИЧАЕНА СВЕТСКА АТРАКЦИЈА: Воз минува низ станбена зграда

Необичниот воз, кој поминува низ станбената зграда е само уште еден доказ дека не постојат граници

Кина! Оваа држава е во состојба да стори скоро се што замислува, особено ако е потребно да се заштеди простор, пренесува.
Така, еден град во Кина поставил нови стандарди кога станува збор за железниците и архитектурата.

Станува збор за градот Чонгкинг во кој возот минува директно низ станбена зграда.

Интересно е што жителите на оваа зграда воопшто не се бунат поради ваквото решение, бидејќи, како што велат, возот речиси и не се слуша.

Како изгледа сето ова во реалноста можете да видите во следното видео, но кое ги зачуди луѓето ширум светот.

Оваа снимка натерала многу туристи во Кина да го посетат токму овој град, со цел да го доживеат и лично ова необично искуство.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...