Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Најлуди новогодишни поклони

Portrait of an upset disappointed girl opening gift box isolated over yellow background

Како мали, се обидувате да бидете добри за да може да го добиете она што го сакате за Нова Година.

Со тек на растење, полека сфаќате дека навистина е важно вниманието. Понекогаш малите нешта се далеку повредни од скапите подароци.  Но, што ако нема начин да се оправда она што некој ти го дал?

После овие идеи, веруваме дека никогаш повеќе нема да се жалите затоа што, на пример, не ви се допаѓа подарената кошула или нешто слично.

Еден татко всушност му дал на детето вистинска измет. Да, добро прочитавте. Овој „смешен“ татко навистина помислил дека тоа е генијален подарок.

Друг пример е баба и дедо кои едноставно му дале честитка на својот внук со зборовите: „Можеби следната година ќе не направиш навистина горди“.

Мајка веројатно сакала да го изненади својот син и му дала милениче. Она на што не сметала е дека на истото милениче, во случајов хрчак, му треба воздух, па не оставила дупки во кутијата. Резултат: Новогодишно утро и мртов хрчак како подарок. Кутрата малечка.

Девојка добила алишта од нејзината баба, со дупки во средината. Тоа би било во ред, ако девојчето во тој момент немала само 11 години, а таквата долна облека е крајно несоодветна за девојчињата.

„Од чичко ми добив дрвени коцки. Тие се наменети за возраст од две до четири години. Имам 16 години, само да напоменам“, напиша еден тинејџер

„Една година му реков на вујко ми дека би сакал брадата да ми биде подебела и јака како и неговата. Следната година, погодивте, неговата брада беше подарокот кој го добив.“

„Добив календар со полуголи слики од мајка ми и мојот очув. Прекрасно, нели? “

Друга девојка имала „прекрасно“ изненадување од семејството на своето момче. Имено, од неговата мајка добила кутија исполнета со користени кондоми, која, како што се покажало, ја извадила од корпата за отпадоци на нејзиниот син. Акронимот гласел: „Бидејќи јас сум задолжена за чистење на собата на мојот син, а ти ми оставаш„ подароци “цела година, еве, ти враќам сè“.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...