Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕВЕ КОЛКУ ИЗГУБИЛ АЦА ЛУКАС НА КОЦКА!

Аца Лукас бил гостин во емисјата “Амиџи шоу“ и во таа прилика открил дека огромна сума пари губел на коцка, а потоа ги поткачил и пејачите кои барале помош од државата за време на падемија од коронавирус.

“Посочи најлоша ситуација кога си рекол на самиот себе доста е, а тоа си го погазил во првата прилика“, било прашањето за Лукас.

“Еднаш реков дека нема никогаш повеќе да се коцкам кога загубив голема сума пари, но потоа го погазив. Губев и по 200 илјади. Јас барем имав тезги па губев, а овие луѓе бараат помош, бараат итно. Нема работа, а некои кои добиле помош тие имаат корона веќе десет години, десет години никој ништо не работи.

Срамота за оној кој бара помош од државата. Една пејачка рекла: “Ме уби короната, немам работа, немам леб да јадам“, па немаш леб веќе девет години, никој не те бара. Срамота е некој да има пет стана, и да бара помош од државата“, рекол Аца во емисијата “Амиџи шоу“.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...