Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ова е совршено време траење за првиот состанок

Првиот состанок често создава дилеми од тоа како да се однесувате, кој да ја плати сметката, па се до тоа колку треба да трае. И додека најголемиот фокус секогаш е на сметката, можеби поважно е колку време ќе трае тој состанок.

Или имате одредено време во главата?

Првиот љубовен состанок треба да трае точно 57 минути. Тоа е доволно време е да пиете кафе и да дознаете основни информации за личноста што ја сакате.

Првите излети се наменети исклучиво за зголемување на интересот и привлечноста помеѓу две лица.

Науката објаснува дека може некој да ви биде привлечен ако го знаете само три секунди, без да мора да ја поминете цела ноќ со него.

Потребни се неколку секунди за да откриете дали постои привлечност помеѓу вас.

Правилото дека првиот состанок трае 57 минути, може да ви донесе одредени придобивки. Во случај кога лицето што седи спроти вас воопшто не ве привлекува, тогаш ќе ви биде полесно да прифатите дека сте изгубиле само еден час живот.

Исто така, 57 минути е доста идеално време за луѓе кои имаат многу обврски, но исто така и за оние кои се „послободни“, повеќе од доволно време е да разговарате за себе, за вашите интереси, цели и други детали од животот за кои сметате дека се важни да се кажат на првиот состанок.

Од друга страна, доволно е 57 минути за да имате повод да закажете друга средба, ако ви се допаѓа да се дружите со таа личност. Исто така, идеално е да поминете неколку дена пред повторно да се видите. Ако не дозволите вашите состаноци да траат премногу долго, тогаш тоа ќе ве „спаси“ од непријатни приказни, или можни предвремени животни планови.

Експертите наведоа дека е рано првиот состанок да трае подолго од 57 минути, бидејќи тоа создава спротивен ефект и ја намалува желбата и потребата за повторно обединување.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...