Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДАРА БУБАМАРА ВО ТОП ФОРМА – ГОРИ ИНСТАГРАМ (фото)

Пејачката Дара Бубамара веќе неколку месеци наназад секојдневно тренира, па често објавува фотографии од теретана.

Дара и овој пат го сними моментот додека важба, односно додека беше на лентата за трчање. А пред неколку месеци пејачката почна да води сметка за здравата исхрана за да ги симне вишокот килограми.

„Јас сум на посебна исхрана и презадоволна сум. Веќе пет недели конзумирам само овошје и протеински шејкови. Имам пет оброци дневно и тоа ми е сосема доволно. На почеток бев често гладна, но сега навикнав. Многу добро се чувствувам и ваква исхрана ви препорачувам на сите“, кажа пејачката.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Забава

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ важи за една од најзгодните жени на сцената. Без разлика дали ќе се појави во опуштена комбинација или елегантно...

Свет

Британски експерти тврдат дека новиот вид, откриен во таа земја, сега инфицира повеќе деца, а тие досега биле најзаштитени. Во САД дури 25 проценти...