6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

644 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644  прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести