Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ИСЧЕЗНА АВИОН СО ВАКЦИНИ КАЈ КОЗАРА, БиХ (видео)

Авион кој превезувал вакцини за животни, исчезнал над Националниот парк Козара во БиХ, јавуваат локалните медиуми.

Во авионот имало две лица, и во моментов трае голема потрага. Авионот не слетал во предвиденото време. Со пилотот е изгубен контакт во близина на градот Омарска.

Лошите временски услови и маглата во областа Козара и околу Омарска ја отежнуваат потрагата по исчезнатиот спортски авион.

Активиран бил уредот кој испраќа сигнал при евентуална несреќа. Медиумите јавуваат дека во изминатите неколку дена временските услови над Националниот парк биле лоши.

Авионот од типот „Пајпер 28“ полетал во 14:10 часот од Бања Лука.

најчитани вести

Балкан

Кога откриле дека вселенската програма што ја купиле е неисправна, Американците ги побарале парите, но секако не ги добиле назад. Русите први го освоија...

Македонија

Медиа.мк дознава дека во тек е голема полициска акција во скопско Арачиново, а како што дознаваме од очевидви има уапсени и запленета е огромна...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека се работи за полициска акција во врска со украдените 2 тона марихуана од магацин во село Јосифово, Валандовско. Пронајдени се...

Забава

Многу студии покажаа дека за време на сексот, мажите постигнуваат оргазам во 95 проценти од случаите, додека жените од 50 до 70 проценти. Во...