Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве кои хороскопски знаци најтешко ја поднесуваат тагата

Тагата може да биде емоција со која е тешко да се справиме. Различни луѓе можат да имаат различни реакции на тага. Некои од нас не ја признаваат, некои не ја препознаваат јасно, а други пак поради неа стануваат деструктивни.

Прочитајте кои знаци според хороскопот, најтешко ја поднесуваат состојбата кога се чувствуваат тажно.

Овен

Кога е тажен, Овенот често излегува надвор. Понекогаш чувствува како да нема контрола над својот живот, па станува импулсивен, слеп од бес, често не успева нити да остане истраен во секојдневните навики кои го одржуваат во нормала. Почнува да се спротивставува на се, но со помалку ентузијазам, правејќи се дека малите нешта повеќе не се важни.

Бик

Тагата и депресијата можат да имаат големо влијание на еден Бик. Знак кој е познат по тоа што сака да излегува, се затвора во својот дом и се изолира од остатокот од светот. Обично зазема став дека е сам против сите што може да го направи беспомошен кога ќе настапи депресијата. Ним инаку им недостига трпение, па кога се тажни тоа уште повеќе се нагласува.

Близнаци

Кога Близнаците се тажни, нивните мисли лутаат и постојано се преиспитуваат. Се повлекуваат во себе и делуваат како да не се присутни наместо да се соочат со нештото што ги мачи. Тие се интолерантни на тагата и се дистанцираат од своите чувства кога тоа е возможно.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...