Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

РАБОТА: Со многу оптимизам се обидувате да воспоставите деловна соработка со странци. Тие се многу заинтересирани, но не сакаат тоа отворено да ви го покажат. Имате јасна деловна визија.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени, а вашите емоции се интензивни и стабилни. Вие сте толку задоволни од врската што размислувате да најдете личност за живот и за заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на притисокот, бидејќи тој ќе биде склон кон осцилации. Ако сте на терапија, најдобро е да го користите редовно или ако го користите повремено, држете го лекот при рака.

БИК

РАБОТА: Разочарани сте од соработката со странски соработници. Очекувавте многу, а сега врската е во ќорсокак. Не ти е јасно зошто се случи ова, па анализираш сè.

ЉУБОВ: Емоциите ви помогнаа, но вие им покажувате на погрешен начин. Вие сакате да знаете каде е вашиот партнер и со кого во секое време. На вашиот партнер му пречи вашето однесување и обидот за контрола.

ЗДРАВЈЕ: Гениталиите се чувствителни. Што се однесува до жените, време е да проверите кај гинеколог. Дури и ако нема видлив симптом, би било добро да го проверите вашето здравје.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Супериорен ве поканува на интервју. Не ви паѓа на памет да ги разубавувате работите зборувајќи отворено за сите присутни потешкотии и нивното решавање.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Тоа е личност на која можете да и кажете сè, која ве разбира и знае како да гледа на проблемите од друг агол.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите и мочниот меур се многу чувствителни. Ако се појават симптоми, не чекајте симптомите да исчезнат сами по себе, бидејќи потенцијалните проблеми можат да траат подолго време.

РАК

РАБОТА: Малку сте занесени и очекувате нереални резултати. Деловните резултати не се ни приближни до она што го очекувате, па затоа сте прилично разочарани. Вие работите бизнис без ентузијазам.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со партнерот. Свесни сте дека постои далечина и имате впечаток дека тој е тотално незаинтересиран за брак. Немате храброст да зборувате отворено.

ЗДРАВЈЕ: Донесете важна одлука што стапува на сила веднаш! Од денес сте на диета и планирате еднаш засекогаш да отстраните сè што е нездраво од секојдневната употреба.

ЛАВ

РАБОТА: Амбициозни сте, одлучни, сигурни и упорни. Со таков став, се разбира, можете успешно да ги решите деловните проблеми што се пред вас. Вие сте горди на себе.

ЉУБОВ: Емоционално сте заинтересирани, но несигурни. Чекате другата страна да покаже иницијатива и тоа го очекува од вас. Играте игра на чекање и ништо не добивате.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е генерално стабилно. Единствените можни проблеми со органите за дишење се од минлив тип. Заштитете се од студот: облечете се добро и избегнувајте ладни пијалоци.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Има многу обврски и проблеми на работа. Супервизорот е свесен дека имате премногу одговорности и не знаете од каде да започнете. Ви сугерира кои обврски се приоритетни.

ЉУБОВ: Емоциите ви се мешаат. Од една страна, ве заинтригира личност што сте ја запознале. Од друга страна, воопшто не сте сигурни како тој ве гледа и дали и што сака да има со вас.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е генерално ослабен. Респираторните органи се нешто почувствителни. Би било добро да се фокусирате на подигање на имунитет дури и ако немате никакви симптоми.

ВАГА

РАБОТА: Ситуацијата на работа е стабилна и се одвива без тешкотии и некаков стрес. Соработката со странски соработници е особено успешна. Задоволни сте од стабилни финансии.

ЉУБОВ: Не успевате да ги решите проблемите со вашиот партнер. Имате тенденција да го зборувате истото наместо да решавате специфични проблеми. На вашиот партнер веќе сериозно му пречи вашето однесување.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Во случај да користите некоја трајна терапија, дава одлични резултати. Потребен ви е одмор, затоа ова е еден од начините да бидете здрави

СКОРПИЈА

РАБОТА: Донесувате одлука што конечно ќе ви го одземе огромниот товар од грбот. Незадоволни сте од деловната соработка и конечно ја прекинувате. Имате впечаток дека сте ја направиле вистинската работа.

ЉУБОВ: Заљубени сте, опуштени сте, целосно посветени на партнерот. Имате впечаток дека вашиот партнер ве познава многу добро. Ви се чини моќно и знаете дека секогаш можете да сметате на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Коските се прилично чувствителни. Може да страдате од ревматизам, проблеми со зглобовите, па дури и слаби колена. Не би било лошо да користите некои додатоци за зајакнување на коските.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ситуацијата на работа не е најдобра. Имате деловна средба на која не давате се од себе. И покрај вашите напори, вие не постигнувате договор како што планиравте. Вие сте загрижени за финансиите.

ЉУБОВ: Брачен другар ви дава поддршка и љубов. Тоа ви дава чувство на сигурност. Вие сте целосно задоволни од врската. Времето и го посветувате на вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Треба да обрнете внимание на имунитетот. Падна, што значи дека сте генерално чувствителни. Би било добро да го зајакнеме дури и во случај на недостаток на какви било симптоми.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека деловна средба со личност која е силен преговарач. Се обидувате да се борите за своите цели, но другата страна е тврд орев и не се предава. Вие свесно правите компромис.

ЉУБОВ: Емотивно сте несигурни и тоа го покажувате преку љубомора. За среќа, партнерот разбира за што станува збор. Тој не сака да се расправа со вас, но ве уверува во неговата убов.

ЗДРАВЈЕ: Нервите ви се прилично чувствителни. Склони сте на промени во расположението, напнатост, нервоза … Најдоброто нешто што можете да го направите за себе е да се опуштите и да се релаксирате.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Бизнисот се развива нормално. Задоволни сте што нема потешкотии и што сè постигнувате на време. Очекувате парична добивка и таа конечно доаѓа.

ЉУБОВ: Ситуацијата во бракот не е хармонична. Одговорноста е првенствено ваша. Вие сте многу опуштени, напнати, па дури и изнервирани од работи на кои обично не обрнувате внимание.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е генерално стабилно. Единствените проблеми што ги имате се поврзани со нервите и притисокот. Постои опасност или од планета или од наплив на притисок. Избегнувајте стрес.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од стабилна деловна состојба. Чувствувате потреба за нови предизвици правејќи нови деловни планови кои вклучуваат работа со странци.

ЉУБОВ: Има симпатија во вашиот ум. Што и да прават, некако мислите секогаш му се враќаат. Вие сте прилично срамежливи и блокирани, така што другата страна дури и не знае дека ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно, имунитетот е силен, се чувствувате одлично. Најдобро е да продолжите со вашите сегашни навики бидејќи тие очигледно даваат одлични резултати.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...