Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ НА ВРВОТ СЕ Аеродром и Карпош !

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 459 нови случаи на ковид-19 во Скопје и 199 оздравени.

 Починати две лица на возраст од 77 и 67 години.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува  14735 од кои активни се 5304.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 285

• Гази Баба – 679

• Аеродром -894

• Карпош – 774

• Центар – 714

• Кисела Вода – 676

• Ѓорче Петров – 433

• Бутел – 287

• Шуто Оризари – 62

• Студеничани – 22

• Сарај – 41

• Арачиново -13

• Илинден – 127

• Сопиште – 46

• Чучер Сандево – 30

• Петровец –41

• Зелениково -20

• Странец – 57

• Нераспределен- 103

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...