Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сара Џесика Паркер: „С*ксот и градот“ми го уништи животот и МИ ДОНЕСЕ САМО БОЛЕСТ

Серијата „С*ксот и градот“ на на 6 јуни 1998 година на емитувањето на својата прва епизода ја гледаа милиони гледачи ширум светот. Со текот на времето,  стана култ, а последната епизода беше емитувана во февруари 2004 година, а многу фанови сè уште се посветени на гледањето репризи. Повторно и повторно

Затоа, не е изненадувачки што публиката сепак ја поистоветува популарната актерка Сара Џесика Паркер со Кери Бредшо. И таа е свесна за тоа. Иако, ако го погледнеме реално, Сара и Кери имаат нешто заедничко. Модата е дефинитивно неопходен дел од нивниот живот, па Сара Џесика Паркер сега е сопственик на голем број свои бутици низ Америка.

Сепак, популарната актерка откри дека улогата со која се здобила со огромна слава и популарност го чинела нејзиното здравје, за што денес треба да се грижи. За тоа се виновни високите потпетици што ги носи на секој сет од оваа серија.

– Лекарот ми рече дека моето стапало  прави работи што не треба, и дека не ми се сите коски на свое место. Тоа си го „направи“ себе си по години носејќи  модерни чевли на снимањето на серијата. Сега ќе морам со вежби и терапија да го коригирам она што си направив – рече Сара, нагласувајќи дека Кери Бредшо „и го загорчила животот“.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...