Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КОЈ ПУКА ВО АЕРОДРОМ: Залутан куршум завршил во угостителски објект

Во текот на вчерашниот ден во 16 часот во СВР Скопје, Д.К. пријавил дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром имало оштетување на кровот и паркетот од залутано зрно.

Нема повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...