Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕН ДИЛЕР ОД ГОСТИВАР

На 07.10.2020 околу 20.45 часот, во гостиварско Здуње, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода В.С.(23) од Гостивар, затоа што при преглед кај него биле пронајдени марихуана и таблети екстази. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе биде изготвен поднесок. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...