Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО КРАТОВО

Медиа.мк дознава дека во моментов се одвива акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР во Кратово.

Дознаваме дека во акцијата се пронајдени импровизирана лабораторија за марихуана и одредени количини на оружје. Има и приведени лица.

Повеќе иинформации очекуваме од МВР.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...