Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Протести во Бугарија против Бојко: МАФИЈАТА ДА СИ ОДИ

По 87. пат во Софија се одржува протест против бугарската Влада, јави БГНЕС. За денеска е најавено четвртото Големо народно востание на незадоволните граѓани, кои по 87-ми пат бараат оставки од премиерот Бојко Борисов и главниот обвинител Иван Гешев, инсистираат на фер избори и техничка влада.

Демонстрантите поставија транспарент, на кој пишува: Кога згрозените не гласаат, одвратните управуваат!“. Меѓу демонстрантите има луѓе од Русе, Варна и други градови во Бугарија. Граѓаните носат натписи на кои пишува: „Оставка“, „Мутри, надвор!“ Мафијата да си оди“, „Оставка на целата влада “.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...