Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Запознајте експерти за кавга: Овие два знака се најконфликтни знаци во хороскоп – каањето им е како “добар ден“

Подгответе се да ги запознаете најкавгаџии меѓу знаците во Зодјакот:

ОВЕН

Овенот најблаго речено може да се опише како чајник чие капаче полека потскокнува при запален пламен, чекајќи го неизбежното пискање. Овновите се личности кои со голема брзина – ќе зовријат и имаат доста вкоренети и цврсти ставови. Тие незнаат да зборуваат тивко, без сите домашни и соседи да ги слушнат. Ако нешто не им е по желба, јасно го изразуваат својот став. Тие како да немаат време за она познатото “размисли двапати“, и правење приказна во глава за тоа за како работите би можеле да се одвиваат пред да прозборе.

ЛАВ

Владеејќи со своето кралство храбро, Лавовите не се повлекуваат од конфликт на кој ќе наидат. Не сакаат натпреварување, не сакаат неправда, исмејување, омаловажување и слични работи и поради сето тоа ја преминуиваат границата која се нарекува трпение. Не ја испушта можноста јасно да им стават до знаење на сите околу себе кој го сметаат за личност со погрешно гледање на работите. Својата гордост ја бранат остро, но никогаш не напаѓат ако нема потреба или добра причина за тоа.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....