Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Прегазен полицаец кај Охис!

Пред малку на булеварот кај фабриката Охис е прегазен полициски службеник, при обид да запре возило пик-ап. Изворот за медиа.мк вели дека итно е побарана медицинска помош, состојбата на полицаецот е сеуште непозната.

Се очекуваат повеќе детали од МВР.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...