Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПРВИ ФОТОГРАФИИ од авионот кој се урна во Србија

Во Србија, во околината на Лозница се урна авион.

Според првичните информации, авионот паднал во атарот на селото Брасин кај Мал Зворник, а се стравува дека загинал пилотот.

Fotografije sa lica mjesta potvrđuju pad Miga-21 (foto) – https://t.co/5DOs4tNMCm #Brasina #Loznica #Mig21 #PaoAvion #Srbija

Официјална информација за состојбата на членовите на екипажот и пилотите засега нема, а Министерството за одбрана на Србија соопшти само дека се урнал авион МИГ 21 и тоа за време на редовната летачка задача.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...