Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТРАМП ДОБИ ЕЗЕРО НА БАЛКАНОТ (ФОТО)

Српскиот народ на Косово и Метохија на свој начин му се заблагодари на американскиот претседател Доналд Трамп.

Денес, Србите на северот на Косово и Метохија поставија големи транспаренти на мостот Брњачки што ги поврзува Белград и Приштина и на браната на езерото Газивода, испраќајќи порака за поддршка на американскиот претседател Доналд Трамп, за неговата борба за мир и напредок во нашиот регион и за вклучување во дијалогот меѓу Белград и Приштина.

На мостот се појави транспарент со порака на англиски јазик „Претседателе Трамп, косовските Срби ви благодатрат што воспоставивте мир“, а пораката на браната на езерото Газивода е уште поконцизна и гласи „Езеро Трамп“.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...