Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Бугарија протера двајца руски дипломати за шпионажа – БАРАЛЕ ДОВЕРЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА АРМИЈАТА

Бугарското Министерство за надворешни работи им даде 72 часа на двајца руски дипломати да ја напуштат земјата.

Обвинителите ги обвинија дека биле вклучени во шпионажа во земјата од 2016 година, соопшти денеска Министерството.

Портпарол на Министерството изјави дека тој ја известил руската амбасада во Софија, јави Ројтерс.

Претходно денес, обвинителите изјавија дека двајцата дипломати барале доверливи информации за плановите за модернизација на армијата и одржување на воената опрема од 2016 година.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...