9 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

МАРИХУАНА ПАЃАЛА ОД НЕБО! Минувачите растрчани да ги грабале “пакетчињата“ (видео)

Двае лица управувале со дрон.

Стотина кесички марихуана паѓале оваа недела од небо на централниот плоштад на Тел Авив, на радост занмените минувачи, кои потрчале да ги зграбат кесичките.

– Крајно време е драги браќа. Дали е тоа птица? Дали тоа е авион? Не тоа е зелен дрон, кој бесплатно дели марихуана – напишала групата “Зелен дрон“ во криптувна порака во апликацијата “Телеграм“, пренесуваат изреалските медиуми.

на кесички фрлени од дрон, на радост на минувачите кои побрзале да ги соберат пакувањата со марихуана од по два грама на Рабиновиот плоштад, пред гратската куќа на Тел Авив.

Двете лица кои управувале со дронот ги застанала полиција. Велат дека нема на ова да запрат. “Зелениот дрон“ најавил дека проектор “дож од марихуана“ ќе продолжи секоја недела на други локации во Изреал, каде што од небо ќе падне вкупно еден килограм од таа дрога.

Иако Изреал одобрил извоз на медицинска марихуана, произвотството, продажбата, купување и употребата на таа “мека дрога“ во “рекреативна цел“ и понатаму претставува прекршок.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести