Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Голема заплена на дрога !

Грчката полиција заплени 100 кг кокаин кој требало да биде пренесен во Италија. Дрогата била запленета во Патрас а контејнерот со дрога требало од таму да замине за Италија, според грчката полиција вредноста на ова заплена на црниот пазар би изнесувала околу 3 милиони евра.Полицијата соопшти дека во акцијата има и еден уапсен.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...