Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Академик Димовски: Од генетиката зависи ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ БИДЕ ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

Дали некој ќе се зарази од корона вирус или не, и какви последици ќе остави, најмногу зависи од генетиката вели академик Александар Димовски интервју за 24вести.

Тој исто така додаде дека МАНУ подготвува тестови со кои ќе се утврдува дали лицето е заразено со коронавирусот или пак, станува збор за сезонски грип. Од генетиката зависи дали коронавирусот ќе биде фатален.

Целото интервју со академик Александар Димовски:

Извор: 24вести

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...