Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Страшна сообраќајка на патот Радовиш – Штип: Се судрија камион и комбајн

Од 19:45  часот вечерва во прекин е сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип поради сообраќајна несреќа во која учествувале камион и комбајна.

Несреќата се случила во близина на Радовиш, кај селото Тополница, а според првичните информации од СВР Струмица нема загинати,  а повреден е возачот на комбајната.

Според портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска полицијата врши увид на местото на несреќата и се очекува собраќајот да продолжи да се одвива по алтернативни патишта.

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...