Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Џо Бајден"

Свет

Новоизбраниот демократски претседател на САД Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот претседател Барак...

Свет

Поранешниот државен секретар на САД, Хенри Кисинџер го предупреди Џо Бајден, за кого проекцијата покажува дека е иден американски претседател, дека неговата администрација треба...

Свет

Демократскиот кандидат на американските претседателски избори Џо Бајден го победил актуелниот претседател Доналд Трамп во сојузната држава Џорџија, додека републиканецот ја освоил Северна Каролина,...

Свет

Државниот обвинител на САД, Вилијам Бар, ги овласти федералните обвинители да ги спроведат истрагите за „суштинските обвинувања за неправилности во гласањето и запишувањето на...

Свет

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, објави пост на социјалната мрежа Твитер за претседателските избори во САД.Тој му честиташе на Џо Бајден откако американските медиуми...

Повеќе