Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Џозеф Бајден"

Свет

Граѓаните на САД денеска на претседателските избори бираат помеѓу актуелниот шеф на државата, републиканецот Доналд Трамп и демократскиот кандидат Џозеф Бајден. Поради пандемијата на...

Свет

Кандидатот за претседател на Демократите, Џо Бајден, сепак има предност од неколку процентни поени во однос на сегашниот претседател на САД, кандидат на Републиканците Доналд Трамп, според испитувањата на...