Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "црно море"

Свет

Руските воени сили дејствуваа „небезбедно и непрофесионално“ при пресретнување на американскиот бомбардер Б-52Х над Црното Море, се вели во синоќешното соопштение на Командата на...