Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "црна гора"

Балкан

Бурата која ја зафати Будва ја однесе статуата Балерина, заштитен знак на градот. Балерината беше поставена на карпа кон плажата Могрен. Членот на советот...

Балкан

Црногорскиот амбасадор во Полска и поранешен министер за здравство Будимир Сегрт беше уапсен денес, објави вицепремиерот Дритан Абазовиќ. – Поранешниот министер за здравство и амбасадор на Црна...

Балкан

Во Црна Гора вчера започна чистењето на криминалот и корупцијата од владеењето на ДПС на Мило Ѓукановиќ, што беше едно од предизборните ветувања на...

Балкан

Лидерот на Граѓанското движење УРА и кандидатот за вицепремиер Дритан Абазовиќ зборуваше за најновите настани во Црна Гора за ТВ Вијести. Во емисијата Начисто на...

Балкан

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Балкан

Поетот Благоја Баковиќ кој позираше покрај телото на митрополитот Амфилохије заболел од корона. Тој стана познат по тоа што го бакнуваше митрополитот и си правеше селфи...

Балкан

Иако зборуваше за исклучиво експертска влада, мандатарот Здравко Кривокапиќ го предложи водачот на УРА, Дритан Абазовиќ за заменик-премиер и министер за одбрана, пишува подгорички...

Повеќе