Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "центар"

Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 261 позитивен на коронавирус во Скопје, додека  оздравени се  112. Битката со вирусот во Скопје ја загубија четири...

Македонија

15 првачиња од ОУ „Гоце Делчев“ од скопски Центар од синоќа се во 14-дневна изолација, откако две наставнички се заразиле со коронавирусот, пренесува ТВ24. Информицијата...

Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во Скопје, а 56 се оздравени. Во болнички услови починати се две лица, на возраст...