Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "хрватска"

Македонија

Денеска во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа средба помеѓу министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија  Оливер Спасовски...

Балкан

Во Загреб сношти и утрово забележани се послаби земјотреси а многу жители на градот се во страв од нови потреси. Разорен земјотрес кој во...

Балкан

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, има „двојник“. Ова е Борна, млад човек од Хрватска, кој создаде хаос на социјалните мрежи со своите фотографии. Откако...

Балкан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и посакал на бившата претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ брзо опоравување. “Ви посакувам брзо опоравување и добро здравје“,...

Свет

Пензионираниот германски дипломат Гирт-Хајнрих Аренс даде одлично интервју за Дојче веле. – Д-р Гирт-Хајнрих Аренс (86) работел како германски дипломат низ целиот свет, така...

Повеќе