Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Хоти"

Балкан

Поранешниот премиер и лидер на движењето Самоопределување, Албин Курти, го нарече договорот постигнат во Белата куќа меѓу Белград и Приштина „договор што создава„ Четврта Југославија“,...

Балкан

Албанските политичари од Косово жестоко завојуваа меѓусебно околу неодамнешниот договор што го потпишаа во Вашингтон американскиот претседател Доналд Трамп, неговиот српски колега Александар Вучиќ и косовскиот...

Балкан

Српскиот претседател, Александар Вучиќ и премиерот Косово, Авдулах Хоти му потврдија на високиот комесар на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жосеп Борел дека им даваат најголем приоритет...

Балкан

Рамуш Харадинај, практично го потврди неговото заминување од владата и се чини дека причината е езерото Ујман. Харадинај рече дека партијата што ја предводи...