Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "харадинај"

Балкан

Зборувајќи за претседател, Харадинај повторно јасно ставил до знаење дека, доколку не се постигне единство внатре во политичките партии по прашање за претседател на...

Балкан

Потпретседателот на здружението на ветерани од таканаречената Ослободителна војска на Косово, Насим Харадинај, е уапсен денес во Приштина. Според „Газета експрес“, тој бил уапсен од припадници...

Балкан

Рамуш Харадинај, практично го потврди неговото заминување од владата и се чини дека причината е езерото Ујман. Харадинај рече дека партијата што ја предводи...

Балкан

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, претседателот на Косово Хашим Тачи, поранешниот премиер Рамуш Харадинај, поранешниот спикер на косовското собрание се само дел од албанските...