Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Франција"

Свет

Боровчик, кој по професија е лекар и тој подвлекува дека „со наближувањето на зимата, ризикот е голем да се види како Ковид-19 ќе се...

Свет

Французин си разнесол дел од својата куќа додека се обидувал да фати мува. Господинот кој е на возраст од 80 години подготвувал вечера кога го слушнал досадното зуење на мувата, па...

Спорт

Францускиот репрезентативец и член на Манчестер Јунајтед Пол Погба се заразил со коронавирус КОВИД-19 и поради тоа е во самоизолација, а притоа селекторот на...