Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Фајзер"

Свет

Вакцината содржи единствена активна состојка, молекула наречена RNK месенџер, која содржи само генетски упатства, така што телото на вакцинираното лице произведува испакнат протеин кој нормално се...

Свет

Генералниот директор на Фајзер Алберт Бурла открил зошто се уште не ја примил вакцината што ја произведе неговата компанија. Како што изјавил за Си-ен-ен,...