Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "унгарија"

Свет

Унгарија ја прими новата пратка со еден милион примероци од лекот „Фавипиравир“ од Кина, објави во понеделникот унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто, објави HungaryToday...

Свет

Според германските вооружени сили, Унгарија е прва што се приклучува на меѓународниот и пред се, главно воен, воздушен сообраќај. Индекс соопшти дека Унгарија е првата земја што...

Свет

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто во САД изјави дека Унгарија ќе ја промовира американската политика од Блискиот Исток во Европската Унија. Сијарто...

Свет

Унгарија, унгарската влада и премиерот Виктор Орбан гледаат со почит, благодарност и поддршка кон Белата куќа, рече унгарскиот министерот за надворешни работи Петер Сијарто. Сијарто беше единствениот министер за надворешни работи на...

Свет

Унгарската влада ќе ја открие статуата на Џорџ Херберт Вокер Буш, 41-от претседател на САД, по повод 30-годишнината од падот на комунистичкото владеење во централна и источна...

Свет

Европа е „во неволја“, бидејќи сè уште не успеа да го дефинира своето ново место во глобалната економија, рече унгарскиот премиер на меѓународниот форум...

Повеќе